Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Regulamin Surf+RPG


beken

Rekomendowane odpowiedzi

  • Właściciel Sieci
 

 

 

★ Surf+RPG ★

 

 

 

1. Zasady ogólne 

1. Gracz powinien zapoznać się z regulaminem przed rozpoczęciem rozgrywki na naszym serwerze.

2. Nieznajomość regulaminu nie jest usprawiedliwieniem w przypadku złamania któregoś z podpunktów zawartych w nim.

3. KARY. Łamanie zasad określonych w regulaminie jest karane. Długość kar przedstawiona jest w taryfikatorze, na dole regulaminu. Czas danej kary może być rozpatrywany indywidualnie do danej osoby, w zależności od wielu czynników, takich jak liczba otrzymanych kar za ten sam czyn lub wysoką szkodliwość danego zachowania. 

4. REKLAMY. Na serwerze obowiązuje całkowity zakaz reklamowania serwerów Counter-Strike, serwerów głosowych (TeamSpeak3, Discord itp.) oraz stron internetowych takich jak: strony internetowe o tematyce Counter-Strike; strony pornograficzne; strony hazardowe; własne strony internetowe; portale społecznościowe niezwiązane z Cs-Porobieni (Twitch, YouTube itp.). Zakaz dotyczy reklam na czacie tekstowym, czacie głosowym, w nickach oraz w TAG-ach. 

5. OBRAZA. Na serwerze dozwolone jest przeklinanie, o ile wulgaryzmy nie są kierowane w stronę innych graczy. W momencie dopuszczenia się obrazy na którymś z graczy, administrator ma prawo zainterweniować, nakładając stosowną karę, podpartą podpunktem z taryfikatora. Za obrazę uznane może zostać zarówno używanie słów niecenzuralnych w stronę innych graczy, jak i życzenie śmierci, kalectwa, nieszczęść. Karane jest również używanie wyrażeń o tle rasistowskim, antysemickim, faszystowskim, nazistowskim, homofobicznym oraz obraza lub złorzeczenie osobom bliskim gracza. Używanie słów nieuznawanych powszechnie za wulgaryzmy, w celu znieważenia drugiej osoby, zostanie odebrane jako obraza, a dopuszczający się tego czynu zostanie ukarany.

6. MIKROFON. Czatu głosowego używać mogą osoby, które przeszły mutację głosu. W przeciwnym razie gracz może zostać wyciszony  lub do momentu udowodnienia administracji, że jego głos brzmi już dojrzale. 

7. PROWOKACJA. Zachowania prowokujące graczy do konfrontacji słownej, bądź innych agresywnych reakcji, są zabronione. Jako prowokację uznaje się wszelkie używanie wyrazów obraźliwych, poniżających, szkodliwych, powodujących niekontrolowane zachowanie lub wywołujących negatywne emocje. Wyrażenia typu "ez, es, essa, łatwo, bez oporu itp." także są odbierane jako prowokacja. 

8. HANDEL. Na serwerze zakazane jest oferowanie wymiany, sprzedaży lub kupna czegokolwiek. W takim celu należy skorzystać z wiadomości prywatnej lub odpowiedniego działu na forum Cs-Porobieni.pl.

9. PROFIL. Zabronione są nicki, TAG-i oraz awatary, których treść jest wulgarna, rasistowska, antysemicka, nazistowska, faszystowska, urażająca uczucia religijne lub orientację seksualną. 

10. PING. W momencie, gdy ping gracza jest zbyt wysoki, gracz laguje, klatkuje lub w inny sposób uniemożliwia celne oddawanie strzałów w jego postać, administrator ma prawo wyrzucić taką osobę z serwera. Aby móc kontynuować rozgrywkę na naszym serwerze, gracz musi wyeliminować wszelkie problemy techniczne, niezwiązane ze złym działaniem serwera, a wywodzące się od niego (kłopoty z Internetem, niewydajny komputer itp.).

11. ROZMOWA. Czat głosowy oraz czat tekstowy służą do porozumiewania się ze sobą, w celu przekazywania informacji lub luźnej konwersacji. Nadużywanie obu czatów, spamowanie, krzyczenie do mikrofonu, puszczanie muzyki oraz bindów jest zakazane. 

12. PODSZYWANIE SIĘ. Przy wejściu na serwer upewnij się, że Twój nick nie jest taki sam, jak nick innego gracza. W innym przypadku możesz zostać posądzony o podszywanie się, co skutkuje zmianą Twojego nicku przez administratora, wyrzuceniem z serwera lub czasową blokadą rozgrywki. Używanie TAG-ów przeznaczonych dla administracji uważane jest za podszywanie się.

13. ZGŁASZANIE. Zabronione jest używanie "y@" oraz nadużywanie "u@". Z pierwszego czatu ma prawo korzystać tylko administracja serwera. Drugi czat służy do zgłaszania niewłaściwego zachowania na serwerze lub ważnych pytań w kierunku administracji. Zgłoszenie ma być w formie krótkiej wiadomości tekstowej, treściwej, w której zawarte będą najważniejsze informacje, takie jak nick osoby zgłaszanej oraz powód zgłoszenia (np: "C3N obraża"; "C3N cheatuje"). Zgłoszeń należy dokonywać tylko i wyłącznie na "u@" lub w wiadomości prywatnej.

14. KRADZIEŻ GRACZY. Zachowanie zachęcające graczy do opuszczenia serwera jest zakazane. W zależności od szkodliwości takiego zachowania, gracz może ponieść konsekwencje większe, niż te przedstawione w taryfikatorze

15. SPECT. Przebywanie w trybie obserwatora może negatywnie oddziaływać na działanie serwera oraz może prowadzić do braku możliwości dołączenia do serwera innych graczy z powodu ograniczonej liczby slotów. Przebywanie na "SPECT" dozwolone jest tylko w kilku przypadkach (np: AFK, sprawdzanie podejrzanego gracza przy braku obecności administracji). W przeciwnym razie zostaniesz poproszony o powrót do swojej drużyny, przeniesiony do losowej drużyny lub wyrzucony z serwera. Przebywanie na AFK powyżej pięciu rund, a także w przypadku, gdy na serwerze przebywa powyżej 30 graczy, jest niedozwolone. 

16. PODPOWIADANIE. Podpowiadanie na serwerze jest surowo zabronione. Niezależnie od tego czy ma ono miejsce na czacie tekstowym, czacie głosowym, serwerach głosowych, prywatnym czacie czy w innej formie, gracz nie ma prawa podpowiadać przeciwnikom poprzez podawanie pozycji członków swojej drużyny, ani dzielić się z przeciwnikiem żadnymi szczegółami, które pomogłyby mu wygrać rundę. Podpowiadanie z trybu obserwatora lub poprzez zmianę drużyny jest równie zakazane i w przypadku uzasadnionego podejrzenia, administracja może podjąć odpowiednie kroki i nałożyć karę. 

17. BŁĘDY SERWERA. Gracza obowiązkiem jest zgłaszanie wszelkich usterek, glitchy oraz bugów, które zauważy podczas rozgrywki na naszym serwerze. Wykorzystywanie ich jest zabronione. To samo tyczy się wchodzenia na niewidzialne tekstury i inne miejsca, które wynikają z błędów serwera lub mapy. 

18. AUTOBALANS. Serwer co jakiś czas wyrównuje liczbę graczy w drużynach, aby utrzymać rozgrywkę na równym poziomie. W tym celu gracz po przeniesieniu zobowiązany jest do pozostania w nowej drużynie. Powrót do poprzedniej drużyny jest zabroniony, niezależnie od wyniku w meczu. 

19. AKTYWNY BAN. Gracz z aktywnym banem zostanie wyłapany przy wejściu na serwer i kolejno zbanowany. Gdy ban nie był permanentny, czas pozostałej kary zostanie podwojony. Gdy gracz otrzymał bana na drugim koncie, oba konta muszą odczekać do końca kary.

20. CHEATOWANIE. Używanie wszelkiego rodzaju zewnętrznych programów ułatwiających rozgrywkę (cheaty, skrypty itp.) jest surowo zabronione i karane permanentnym zakazem gry na wszystkich naszych serwerach. UWAGA: Prowokowanie administratora poprzez nadużywanie komend wywołujących zwiększanie się czułości myszki w grze, ciągłej zmiany nazwy gracza lub takich, które mogą imitować używanie innego zewnętrznego oprogramowania, jest zabronione. Administracja serwera ma prawo zbanować prowokatora za "cheatowanie". Ukarany ma możliwość odwołania się od kary na forum. 

21. ODWOŁANIE OD KARY. W przypadku otrzymania niesłusznej kary na naszym serwerze, gracz powinien złożyć odwołanie od niej w jak najkrótszym czasie, w odpowiednim dziale na forum, stosując prawidłowy wzór. W innym przypadku odwołanie nie będzie rozpatrywane.

22. UTRUDNIANIE GRY. Zachowania utrudniające rozgrywkę swojej drużynie (takie jak: celowe rzucanie granatów pod nogi; strzelanie w sojuszników; celowe wydawanie różnych odgłosów w celu zdradzania pozycji członka własnej drużyny; kradzież broni; nadużywanie pingowania itp.) jest zabronione.

23. TEAMOWANIE SIĘ. Gracze przeciwnych drużyn mają całkowity zakaz współpracowania oraz unikania walki między sobą.

24. GHOSTING. Gracze przeciwnych drużyn mają całkowity zakaz podpowiadania sobie na serwerach głosowych (TeamSpeak, Discord itp.).

25. POCHWAŁY. Gracze mają zakaz proszenia lub wymieniania się pochwałami z innymi graczami. 

26. MUZYKA W TLE. Jeżeli gracz posiada muzykę w tle powinien ją dostosować do poziomu głośności który podczas używania mikrofonu nie będzie przeszkadzał graczom. 

 

2. Zasady Surfa

1. Serwer oparty jest o podstawowe zasady trybu SURF-RPG. Gracze z drużyny TT muszą surfując, dotrzeć na bombsite i podłożyć bombę przed końcem rundy (priorytet) lub wyeliminować wszystkich graczy z drużyny CT (opcja drugorzędna). Gracze z drużyny CT muszą udać się na zajęty bombsite w celu rozbrojenia podłożonej bomby lub nie dopuścić do podłożenia bomby, zawczasu eliminując wszystkich przeciwników z drużyny TT.   W przypadku notorycznego łamania zasad serwera lub częstego niewykonywania celów mapy gracz może ponieść konsekwencje. 

2. Zakaz rzucania granatów na teleport.

3. Całkowity zakaz kampienia na teleport

4. Przy odpalaniu pułapek przy jailu (które skutkują zadawanie obrażeń osobom się w nim znajdującym) należy otworzyć jaila.

5. Zakaz zadawania obrażeń/zabijania na tzw "pierwszej rampie".

6. Zakaz stania (kampienia) w tym samym miejscu powyżej 5 sek.

7. Na mapie surf_gk_egypt_csgo oraz surf_gk_egypt_oasis-pb jest zakaz strzelania ze szczytu piramidy jeśli nie jest się widocznym dla graczy będących poza piramidą.

8. Zakaz ciągłego, celowego wpadania do jaila (będzie to traktowane jako kampienie, wyjątkiem jest gdy gracz ucieka przed obrażeniami).

9. Zakaz plantowania bomby przed 35 sekundami od rozpoczęcia rundy. 

10. Zakaz zabijania w Mario.

11. Zakaz zabijania na osłonce.

12. Zakaz celowego expienia na kolegach.

13. Zakaz zadawania obrażeń w windzie, wyjątkiem jest gdy gracz ucieka do windy przed obrażeniami.

14. Zakaz zabijania na respie przed upłynięciem 30 sekund od rozpoczęcia rundy, wyjątkiem jest gdy gracz ucieka do teleportu na spawna przed obrażeniami.

15. Zakaz zabijania ludzi na respie którzy odrodzili się za pomocą vipa lub odrodzenia w sklepie, osoba odradzająca się nie może strzelać jeżeli dopiero co się odrodziła.

16. Zakaz włączania muzyki na mapie colos/mirage/surf_ski night.

17. Zakaz strzelania przez lustro weneckie na Bombsite.

18. Zakaz kampienia za/obok/w/na/przed teleportem.

 

3. Administracja
1. DOBRO SERWERA. Administracja ma za zadanie utrzymywać porządek na serwerze, dbać o jego dobry wizerunek, pomagać graczom, starać się rozwiązywać zgłaszane problemy i odpowiadać na pytania dotyczące serwera oraz sieci. 

2. WSPÓLNE ZASADY. Administratora obowiązuje ten sam regulamin, który obowiązuje pozostałych graczy serwera, bez wyjątków.

3. REAGOWANIE. Administracja ma obowiązek sprawdzania czatu dla administratorów (u@) i bezzwłocznego reagowania na pojawiające się na nim zgłoszenia. 

4. UCZCIWE KARANIE. Kary nadawane przez administratorów muszą opierać się na taryfikatorze spisanym poniżej. W przypadku gdy kara jest zbyt długa lub nieuzasadniona, należy napisać odwołanie na forum; zgłosić to opiekunowi lub wyższej administracji. 

5. WYDŁUŻONE KARY. Administrator ma prawo nałożyć karę dłuższą (maksymalnie dwukrotnie) w przypadku, gdy gracz dopuszcza się regularnie tego samego, zabronionego czynu lub szkodliwość ów czynu jest wysoka. Należy pamiętać, że każda taka kara powinna być zgłoszona opiekunowi, a nieuzasadnione zwiększanie kar opisanych w taryfikatorze może skończyć się wyciągnięciem konsekwencji wobec administratora. 

6. BEZ UPOMINANIA. Administracja nie ma obowiązku upominania gracza przed nakładaniem kary. To w obowiązku gracza leży zapoznanie się z regulaminem oraz przestrzeganie go podczas rozgrywki na naszym serwerze. 

7. W UKRYCIU. Ranga wszystkich administratorów powinna pozostawać w ukryciu. W przeciwnym razie widoczna ranga może utrudniać wykonywanie pewnych czynności reszcie administratorów

8. AKTYWNOŚĆ. Administrator ma obowiązek uczestniczenia w życiu sieci, zarówno na serwerze jak i na forum. Regularne wchodzenie na forum zmniejsza ryzyko ominięcia ważnych informacji dotyczących jego serwera. Regularna obecność administratorów na serwerze tworzy z niego miejsce przyjemniejsze i bezpieczniejsze dla naszych graczy.

9. KARANIE ADMINA. Administrator może zbanować drugiego administratora tylko w przypadku, gdy stwierdził u niego wykorzystywanie widocznego, łatwego w ocenie, zewnętrznego oprogramowania ułatwiającego rozgrywkę (cheaty, skrypty itp.). W przeciwnym razie obowiązkiem administratora jest niezwłoczne zgłoszenie nieodpowiedniego zachowania do opiekuna serwera lub wyższej administracji. Blokowanie komunikacji drugiemu administratorowi możliwe jest tylko i wyłącznie w przypadku, gdy ten dopuścił się reklamowania rzeczy niedozwolonych, które zostały wymienione w regulaminie. 

10. NIEOBECNOŚĆ. Każda nieobecność powyżej 3 dni powinna zostać zgłoszona w odpowiednim temacie na forum sieci.

11. UPRAWNIENIA. Wykorzystywanie uprawnień administratora w sposób niewłaściwy oraz faworyzacja graczy jest surowo zabroniona. Gracz powinien poinformować opiekuna serwera lub wyższą administrację w przypadku pojawienia się takiego zachowania.

12. DOBRY POWÓD. Administracja ma obowiązek uwzględniania w powodzie kary treść, którą można odnaleźć w taryfikatorze. Powód kary ma być oczywisty, zaczerpnięty z regulaminu. Za wszelkie niejasności i komplikacje, jakie nieodpowiednia treść kary może wywołać, odpowiada administrator, który tę karę nałożył. 


4. Taryfikator
1. Używanie zewnętrznego oprogramowania, opisanego w powyższym regulaminie. - Ban permanentny.
2. Obraza lub złorzeczenie (w stosunku do gracza lub jego rodziny). - Gag/Mute/Ban do 8 godzin. 
3. Reklamowanie niedozwolonych treści (opisanych w punkcie 4. zasad ogólnych, z wyłączeniem stron hazardowych). - Ban permanentny.
4. Reklamowanie stron hazardowych. - Kick/Ban do 30 minut. Gdy sytuacja nagminnie się powtarza - Ban do 24 godzin. 
5. Utrudnianie gry swojej drużynie. - Kick/Ban do 2 godzin.
6. Zgłaszanie nieprawidłowego zachowania na czacie głosowym lub tekstowym. - Kick/Ban do 10 minut.
7. Prowokowanie (opisane w punkcie 7. zasad ogólnych). - Kick/Ban do 2 godzin.
8. Używanie mikrofonu przed przejściem mutacji głosu. - Mute na tydzień. 
9. Używanie nieprawidłowych nicków, TAG-ów lub awatarów (opisanych w punkcie 4. oraz 9.). - Kick/Ban do 30 minut.
10. Puszczanie muzyki lub bindów przez mikrofon. - Mute permanentny.
11. Proponowanie graczom wyjście z serwera. - Kick/Ban do 30 minut.
12. Podszywanie się pod graczy lub administratorów. - Ban do 7 dni.
13. Wchodzenie na aktywnym banie. - Ban permanentny.
14. Niewykonywanie celów mapy lub nadmierne kampienie pomimo upomnień. - Kick/Ban do 30 minut.
15. Podpowiadanie. - Gag/Mute do 3 godzin lub ban do 30 minut. W przypadku ghostingu ban 7 dni jeśli sytuacja się powtarza - Ban permanentny.
16. Wykorzystywanie błędów i bugów serwera oraz wchodzenia na niewidzialne tekstury. - Ban do 3 godzin.
17. Zbyt wysoki ping, nadmierne lagowanie, klatkowanie lub inne problemy techniczne leżące po stronie gracza, które utrudniają rozgrywkę reszcie serwera. - Kick/Ban do 15 minut.
18.
Nieuzasadnione przebywanie w roli obserwatora (SPECT). - Kick/Ban do 10 minut.
19. Nadużywanie czatu dla administracji (u@) lub nieuzasadnione pisanie na nim. - Ban do 30 minut.
20. Próba omijania blokady czatu. - Ban do 8 godzin.

21. Powrót do drużyny po ówczesnym przeniesieniu. - Kick/Ban do 30 minut.

22. Współpraca z przeciwnikami (gracze obu drużyn unikają walki). - Ban do 3 godzin.
23. Nadużywanie czatu lub używanie go w sposób niewłaściwy (w tym korzystanie z y@). - Kick/Gag do 60 minut lub ban do 30 minut.
24. Przebywanie na !AFK powyżej 5 rund lub w momencie, gdy liczba graczy na serwerze przekracza 23. - Kick.
26. Używanie modelu terrorysty po stronie antyterrorystów lub modelu antyterrorysty po stronie terrorystów. - Kick/Ban do 30 minut.
27Ciągłe zabijanie na spawnie mimo ostrzeżeń - Ban do 30 minut.
28.
 Zabijanie osoby dopiero odradzającej się lub osoba odradzająca się, zabija przeciwnikaBan do 30 minut.

29. Natrętne proszenie o monety - Mute/gag do 1 godziny.

30. Ciągłe zabijanie przez lustro weneckie - Ban do 2 godzin.

31.  Natarczywe nadużywanie mikrofonu  - Mute do 2 godzin.

Regulamin jest własnością sieci Cs-Porobieni.pl. Sieć zastrzega sobie prawa do niego. Kopiowanie, udostępnianie i wykorzystywanie regulaminu poza siecią Cs-Porobieni jest zakazane. Regulamin jest edytowany i aktualizowany na bieżąco.

Edytowane przez icon
Zmiana punktu .17 oraz .18 w 2. Zasady Surfa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...